ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  שאיבת דלק שגוי

  שאיבת דלק

  השימוש בטלפון הסלולרי בחיי היומיום הוא כמעט בלתי פוסק. אנחנו מנהלים בו שיחות, הודעות טקסט, בודקים מיילים, נעזרים בו כדי להגיע לכל מקום בדרך המהירה ביותר, מזמינים בו קניות מהסופר ומוצרים מחו"ל, שומעים מוזיקה, משחקים באפליקציות, פותרים תשבצים ועוד מבחר עצום של כלים ושימושים.

  זה בדיוק מה שהופך אותו להסחת דעת גדולה בעת הנסיעה ברכב. אך הסחת הדעת אינה נגמרת רק בזמן הנהיגה, היא מתרחשת גם בעת חניה, בעת עמידה ברמזור או בפקק וגם בעת תדלוק הרכב. במקרה כזה יש צורך בפעולה של שאיבת דלק שגוי וניקוי המערכת. שירות שניתן לקבל אצל שי שירותי דרך וחילוץ 24/7 כמו גם מגוון שירותים נוספים.

  מדוע יש צורך בשירות של שאיבת דלק שגוי?

  יש סיבה בגינה ישנן פיות שונות בצבעים שונים עבור סוגים שונים של דלקים. הסיבה נעוצה בכך שרכב חייב לצרוך אך ורק את סוג הדלק המיועד לו אחרת עלול להיגרם נזק למזרקים ולסוללת ההצתה של הרכב. נזק שטיפול בו עשוי לעלות כמה אלפי שקלים במקרה הטוב ומעל 10,000 שקלים במקרה קיצוני.

  שאיבת דלק שגוי היא בפועל פעולה שבה מרוקנים באמצעות משאבה את הדלק מתוך המכל ומרוקנים אותו לחלוטין. פעולה זו לרוב תטפל בבעיה לחלוטין, אם הרכב לא נסע יותר מכמה מטרים לפני שהתגלתה הטעות.

  הכי חשוב – לא להזיז את הרכב

  מיד כאשר מגלים כי רכב בעל מנוע בנזין תודלק בסולר למשל, הפעולה הראשונה והדחופה היא לעצור בצד ולא לזוז עם הרכב אפילו מטר נוסף. אין צורך ואפילו מסוכן להמשיך בנסיעה כיוון שהרכב יתחיל לקרטע, להרעיש ואולי אף להיעצר. המשך נסיעה גם יחמיר את הנזק כיוון שכמות גדולה יותר של דלק תגיע למנוע.

  לפיכך, הדרך היחידה היא להזמין שירות שאיבת דלק שגוי אל המקום בו הרכב נמצא ולהמתין למכונאי שיגיע.

  בנזין במקום סולר

  שאיבת דלק מרכב

  משאבות הדלק השונות מופרדות זו מזו באמצעות צבעים. 95 אוקטן צבועה בצבע ירוק, 96 אוקטן בצבע אדום ואילו הסולר בצבע כחול. הסיבה לכך היא כדי שלא תהיה טעות או בלבול ורכב יתודלק בדלק שאינו מתאים לו.

  במקרה בו הוכנס בטעות דלק שאינו מתאים לרכב, תוך כמה מטרים תורגש הטעות. הוא יתחיל להשמיע רעשים, לקרטע ולגמגם בנסיעה ויהיה צריך לעצור. כדי לטפל בבעיה צריך יהיה לבצע שאיבת דלק מרכב.

  כיוון שהמשך נסיעה יהיה בלתי אפשרי, מומלץ יהיה להזמין בעל מקצוע כמו שי שירותי דרך וחילוץ 24/7.

  מה השלב הבא?

  לאחר שאיבת דלק מרכב וניקוי יסודי של כל הצינורות, ניתן לתדלק את הרכב בסוג הנכון ולהמשיך בנסיעה. בעיקרון, לא אמורה להיות מניעה להמשיך בנסיעה כרגיל, אך חשוב לוודא כי אכן נוקו כל החלקים באופן יסודי.

  לעיתים, העצירה עם הרכב נעשתה ממש צמוד לתחנת הדלק, אם לא בתחומיה ממש, ולכן ניתן לגשת לתחנה ולמלא בקבוק בדלק. בפעמים בהם העצירה רחוקה יותר, בעל המקצוע שהגיע לטפל בבעיה יוכל לסייע ולמלא את הרכב בדלק באמצעות ג'ריקן או בקבוק, כדי לאפשר לרכב להגיע לתחנת הדלק הקרובה.

  בנזין במקום סולר

  אף על־פי שמכוניות המתודלקות בסולר במקום בנזין הן שכיחות ומקיפות כמעט את כל סוגי כלי־הרכב, הבלבול במשאבות הדלק שכיח אף הוא. לא פעם ולא פעמיים מוצא את עצמו הנהג מרים את משאבת הבנזין במקום את זו של הסולר, אך עוצר את עצמו רגע לפני התדלוק. ובכל זאת, ישנם מקרים לא מעטים בהם הוכנס לרכב בנזין במקום סולר. הצוות של שי שירותי דרך וחילוץ 24/7 נתקל לא אחת בסיטואציות מסוג זה, ויודע לטפל בהן במיומנות.

  פעולה ראשונה במקרה של תדלוק בנזין במקום סולר

  אם במקרה הוכנס לרכב בנזין במקום סולר הפעולה הראשונה חייבת להיות עצירת הרכב מיד כאשר מתגלה הטעות. כמובן שחשוב לעצור בצד הדרך במקום שלא יפריע לתנועה ולא יסכן את המוסכניק שיבוא לטפל בבעיה. אם הטעות התגלתה תוך כדי התדלוק יש לעצור את המשאבה ולדחוף את הרכב, ללא הנעה, למקום צדדי ונוח שבו ניתן יהיה לטפל ברכב.

  עוצרים ומתקשרים לבעל מקצוע

  לאחר שהתגלתה הטעות, הרכב נעצר והועמד במקום בטיחותי, יש להתקשר לבעל מקצוע שיבוא לטפל בבעיה.

  חברת שי שירותי דרך וחילוץ 24/7 המיומנת והמקצועית, מציעה ללקוחותיה שירותי שאיבת דלק בכל שעות היום והלילה מכל אזור בארץ. הצוות יגיע למקום במהירות האפשרית עם משאבה ידנית מהירה וג'ריקן גדול, וישאב את הבנזין. לאחר מכן ידאג לניקוי יסודי של החלקים ויוודא שלא ארע כל נזק למנוע, גומיות, שסתומים וכדומה. כמוכן, ימלא את הרכב בסולר בכמות שתאפשר המשך נסיעה בטוחה לכיוון תחנת הדלק הקרובה.

  סולר במקום בנזין

  סולר במקום בנזין

  לעיתים נדמה כי בלבול בין סוגי דלקים שונים אינו אפשרי. הם צבועים בצבעים שונים, במכוניות חדשות יש מדבקות על מכסה תא הדלק, ובאופן כללי זוהי פעולה שגרתית שנעשית על בסיס שבועי. ובכל זאת, הטעות הזו נפוצה ושכיחה הרבה יותר משנדמה. תדלוק הרכב במשאבת סולר במקום בנזין פחות נפוצה כיוון שעובי משאבה רחב יותר ולכן קשה יותר להכניסו לפייה, אך הטעות ההפוכה אפשרית יותר. צוות העובדים של שי שירותי דרך וחילוץ 24/7 כבר נתקל לא אחת במקרים דומים ויודע לטפל בבעיה בזריזות וביעילות.

  להזמין שירותי מוסך נייד

  הדרך הזולה והמהירה ביותר לטיפול בתקלה כזו היא להזמין מוסך נייד כמו זה המופעל על־ידי חברת שי שירותי דרך וחילוץ 24/7 הוותיקה והפופולרית. איש מקצוע יגיע למקום הימצאו של הרכב בזמן הקצר ביותר ויבצע את פעולת השאיבה באמצעות משאבה מקצועית. משך הפעולה עשוי לקחת בין חצי שעה לשעה בממוצע. בצורה זו, אפשר יהיה לחזור לכביש במהירות המירבית.

   

  טעיתם בסוג הדלק? שמתם סולר במקום בנזין או ההפך? שי מוסך נייד לשירותכם בכל עת, התקשרו עכשיו!

  סולר במקום בנזין – כיצד תדלוק שגוי קורה?

  תדלוק שגוי היא הפעולה הבלתי מכוונת של מילוי מיכל של רכב בדלק מסוג אחר מהסוג לו זקוק הרכב כדי לעבוד והיא עלולה להיות חוויה מורטת עצבים לנהגים. הדמיון בגדלים ובצבעים של פיות הדלק בתחנות הדלק עלול להוביל לבלבול, וכתוצאה מכך למילוי של סולר במקום בנזין או ההפך. תדלוק שגוי מתרחש לעתים קרובות כאשר נהגים רגילים לכלי רכב מונעי סולר, עייפים או שדעתם מוסחת כאשר הם משתמשים במשאבה. החלפה תכופה בין מכוניות המונעות על ידי בנזין למכוניות המונעות על ידי סולר עלול להוביל לטעויות לא מכוונות ולהשאיר את בעלי מנועי הבנזין עם הדלק הלא נכון במכליהם.

   

  הבנת ההשפעה של תדלוק סולר במקום בנזין

  למנועי סולר ובנזין תהליכי בעירה שונים. סולר דורש דחיסה גבוהה יותר כדי להתלקח, בעוד בנזין מתלקח ביתר קלות. כאשר מתדלקים עם סולר במקום בנזין, זה יכול לגרום למספר בעיות. לדיזל תכונות שימון גבוהות יותר ובשימוש במנוע בנזין הוא עלול להוביל לשימון לא מלא ולבלאי מוגבר של רכיבי המנוע. כמו כן, נקודת ההצתה הגבוהה יותר של סולר עלולה להוביל לבעירה לא מלאה במנוע בנזין, וכתוצאה מכך לנזק פוטנציאלי לבוכנות ולשסתומים. בנוסף, הסולר עלול לסתום את מזרקי הדלק והמסננים של מנוע הבנזין, לפגוע בביצועי המנוע ולגרום נזק למערכת הדלק.

   

  טיפול נכון בשגיאה

  טיפול בתדלוק שגוי בו מוכנס סולר במקום בנזין, מצריך מומחיות של מכונאי רכב מוסמך. הימנעו מלנסות לפתור את הבעיה בעצמכם, מכיוון שטיפול לא נכון עלול להוביל לבעיות משמעותיות יותר. מכונאים מיומנים ישתמשו בציוד המתאים כדי לנקז בבטחה את הסולר ממיכל הדלק, ולמנוע זיהום נוסף של מערכת הדלק. לאחר ניקוז הסולר, המכונאי ינקה את כל מערכת הדלק, כדי להסיר את כל שאריות הסולר ולהבטיח שמערכת הדלק מוכנה לקבל את הדלק הנכון. לאחר מכן, המכונאי יבדוק את המנוע והרכיבים הקשורים לאיתור נזק אפשרי ולאחר האישור שמערכת הדלק נקייה מסולר ובמצב תקין, הטכנאי יתדלק את הרכב בבנזין המתאים. שי חשמלאות רכב מספקים שירותי דרך וחילוץ רכבים, כולל שאיבה של דלק שגוי והחלפתו, הניתנים 24/7 – חייגו כבר עכשיו והעזרה בדרך אליכם, בכל שעה, בכל זמן ובכל מקום.

   

   

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   מה עושה המכונאי?

   במקרה כזה חשוב להזמין בעל מקצוע מיומן ומנוסה כמו אנשי הצוות של שי שירותי דרך וחילוץ 24/7. המכונאי יגיע למקום עם משאבת דלק ניידת וירוקן את מכל הדלק עד לטיפה האחרונה, ולאחר מכן ימלא את המכל בדלק הנכון כדי שאפשר יהיה להמשיך בנסיעה.

   כיצד מתבצעת שאיבת דלק מרכב?

   שאיבת דלק מרכב היא פעולה הפוכה לפעולת התדלוק, ולכן נעשית באמצעות משאבה, בדומה מאוד למשאבת הדלק בתחנות.

   בעל המקצוע מגיע למקום ובאמצעות משאבה קטנה יותר, שואב את כל הדלק מהמכל עד הטיפה האחרונה. לאחר מכן מבצע ניקיון יסודי למכל ולצינורות ומובילים אליו ואם יש צורך גם לחלקים נוספים.

   את מי מזמינים?

   שי שירותי דרך וחילוץ 24/7 הוא חברה מובילה בתחום טיפולי הרכב הניידים. הוא מגיע לכל מקום ומציע שירותי טיפול ותיקון מידיים. במקרה של תדלוק לא נכון, החלפת מצבר שהתרוקן, חילוץ רכב בתנאי שטח ואף ניתוק קודן או פריצה לרכב בעת הצורך, כל אלו מוצעים על־ידי אנשי מקצוע מיומנים, מנוסים ואמינים.

   את הקריאה ניתן לעשות בשיחת טלפון, דרך הודעת וואטסאפ ואפילו באמצעות הודעה בפייסבוק. כל הדרכים זמינות והקריאה תטופל בזמן הקצר ביותר כדי לאפשר המשך בשגרת היום ונסיעה בטוחה.

   מה יכול לקרות לרכב?

   לתדלק את הרכב בסוג אחד של בנזין במקום אחר יגרום לרעשים לא נעימים, קרטוע, גמגום ואולי אף עצירה, אך תדלוק בנזין במקום סולר עלול להיות מסוכן לנהג ולנוסעים ברכב.

   כיוון שהבנזין דליק יותר מהסולר, ייתכן ויעופו גיצים ויעלה עשן שחור וסמיך במהלך הנסיעה מהאגזוז. כמו כן, אם נוסעים ברכב מרחק רב יחסית, ייתכן נזק משמעותי יותר למנוע שכן מדובר בשני סוגי מנועים שונים.

   במקרים כאלו חשוב לשאוב את כל הבנזין מהמכל, לפרק את החלקים ולנקות אותם באופן יסודי לפני שאפשר לתדלק שוב ולהמשיך בנסיעה.

   מה עלול לקרות בתדלוק של סולר במקום בנזין?

   כאמור, תדלוק סולר במקום בנזין פחות שכיח, אך בכל זאת אפשרי.

   במקרה כזה, הסבירות היא שהסולר לא הצליח לעבור במערכת ההזרקה של הרכב והוא פשוט לא יצליח להידלק. תוצאה טובה בהתחשב בכך שזרימה של דלק שגוי עשויה להרוס את מערכת ההזרקה ואף לגרום נזק למנוע.

   חשוב לזכור, אם משאבת הדלק אינה נכנסת בקלות לפיית המכל, ייתכן וזו אינה המשאבה הנכונה וכדאי לוודא זאת במקום לנסות להכניסה בכוח.

   מהו טווח עלויות התיקון?

   התשובה לשאלה הזו תלויה רבות במידת הנזק שנגרם למערכת, והוא נגזר מכמה דלק שגוי הוכנס וכמה נסע הרכב.

   ההוצאה הראשונה היא שאיבת הדלק השגוי, במקרה זה – סולר במקום בנזין. יש להזמין בעל מקצוע למקום בו נמצא הרכב או לחלופין לגרור את הרכב למוסך. עלות השאיבה עצמה נעה סביב 500 שקלים, אם יש להוסיף לכך את עלות ההגעה של איש המקצוע אל הרכב או את עלותו של הגרר. שאיבה במוסך עלותה גבוהה יותר והיא נעה סביב 2,000 שקלים.

   בנוסף לשאיבה יתווספו עלויות של ניקוי המערכת, החלפת חלקים אם ניזוקו ואולי אפילו תיקון המנוע.

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
   לשליחת וואטצאפ לחצו לחיוג מהיר

   תפריט נגישות